Jakie są najlepsze miejsca do pływania w jeziorze?

Redakcja

25 marca, 2024

Jak się przygotować do pływania w jeziorze?

Jak bezpiecznie pływać w jeziorze? To pytanie zadaje sobie wiele osób w czasie lata. Pomimo licznych kampanii dotyczących utonięć nadal wiele osób nierozważnie podchodzi do kwestii przygotowywania się do pływania w jeziorze. Przede wszystkim należy bezwzględnie unikać pływania w jeziorze po wypiciu alkoholu. Znacznie zwiększa to ryzyko zagrożenia, dotyczącego skurczu mięśni lub utraty kontroli nad oddechem. Brawura może przyczynić się do utonięcia. Przez co przed przystąpieniem do pływania należy przygotować swoje ciało dzięki kilkuminutowej rozgrzewce. Ponadto nie należy wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu.

Jakie są najczęstsze zagrożenia podczas pływania w jeziorze?

Najczęściej zagrożenia w czasie pływania w jeziorze wynikają z nadmiernej brawury, braku odpowiedzialności oraz braku wyobraźni. Nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak niebezpieczna może być kąpiel w jeziorze bez wcześniejszego sprawdzenia jego dna. Tym samym zebrania się skoków na główkę do jeziora, zwłaszcza w miejscach niestrzeżonych.

Co robić aby pływanie w jeziorze było bezpieczne?

Aby pływać w jeziorze bezpiecznie należy uważać na nagły szok termiczny. Dotyczy to w szczególności chłodniejszych wód, kiedy do akwenu wchodzi się na przykład po opalaniu. Bo przez ciało nie jest przygotowany na bardzo drastyczną zmianę temperatury. Do wody należy wchodzić powoli, aby przyzwyczaić ciało do temperatury wody. Nie należy ponadto wchodzić do wody zaraz po posiłku. To również może przyczynić się do nagłego skurczu.

Polecane: