Życie na wsi na mazurach – rozmowa z mieszkańcami pojezierza

Spotkania z mieszkańcami pojezierza mazurskiego

Nie na darmo mówi się, że Mazury to cud natury. Ogromna ilość jezior sprawia, że wielu turystów każdego roku wybiera właśnie to miejsce na wypoczynek. Jest to w ogóle wspaniały zakątek naszego kraju, do którego jak najbardziej warto się udać. Postanowiliśmy porozmawiać z mieszkańcami mazurskich wsi i przygotowaliśmy dla was streszczenie najważniejszych rozmów.

Mazurskie tradycje – rozmowa z mieszkańcami pojezierza

Jeżeli chodzi o Mazury to niektóre tradycje są zupełnie inne niż w reszcie naszego kraju. Regionalizmy są czymś fantastycznym, a spotkania z mieszkańcami pojezierza mazurskiego tylko to potwierdziły. Przykładem tradycji spotykanych tylko i wyłącznie tutaj jest to, że prezenty przynosi Nikolaus, a więc nie jak u nas św. Mikołaj. Co ciekawe, do czasu zakończenia II wojny światowej, na Mazurach nie znano tradycji dzielenia się opłatkiem z okazji Wigilii Bożego Narodzenia.

Mazurskie smaki – rozmowa z mieszkańcami pojezierza

Mazury przede wszystkim kojarzą się z wyjątkową paletą smaków w postaci mlecznych produktów. Twarogi, sery, mleka czy kefiry to prawdziwa wizytówka tego regionu i osób mieszkających na pojezierzu. Mazurskie smaki są znane w całej Polsce, a lokalne mleczarnie również święcą ogromne sukcesy.

Życie na mazurach – rozmowa z mieszkańcami pojezierza

Pytając ludzi mieszkających na pojezierzu jakie jest ich życie, odpowiadają przeważnie, że stabilne i powolne. Piękno natury i wyjątkowa kultura sprawia, że jest to miejsce, w którym chętnie się spędza czas i po prostu się dobrze żyje.

Ostatnio na naszym blogu

Planowanie połączenia jezior

Planowanie połączenia jezior

Planowanie połączenia jezior - projekt Planowanie połączenia jezior to plan, który zostanie zrealizo

Dalej

Konsultacje dotyczące projektu połączenia jezior

Konsultacje dotyczące projektu połączenia jezior – terminy i miejsca

Mazury i jeziora które się tam znajdują od zawsze były powodem do dumy naszego kraju. To właśnie one przyciąga

Dalej

Możliwości turystyczne na Mazurach

Turystka na Mazurach

Mazury to od kilku lat rejon niezwykle popularny wśród turystów. Mimo, że z roku na rok jest ich coraz więcej,

Dalej

Loading...