Turystka na Mazurach

Możliwości turystyczne na Mazurach

Mazury to od kilku lat rejon niezwykle popularny wśród turystów. Mimo, że z roku na rok jest ich coraz więcej, to region ten nadal jest tajemniczy i kusi by poznać jego zarówno bujną przyrodę, jak i burzliwą historię.

Wypoczynek na Mazurach

Możliwości turystyczne na Mazurach są doprawdy ogromne i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To nadal rejon niezbyt zadeptany przez turystów, jednak z rozsądną infrastrukturą i udogodnieniami. Można zarówno odpoczywać na plażach nad licznymi jeziorami, uprawiać sporty wodne, a fani zwiedzania i historii na pewno docenią takie zabytki jak drugowojenny Wilczy Szaniec i pruską Twierdzę Boyen. Mazury słyną z czystego powietrza, gęstych lasów i oczywiście niezliczonych jezior.

Mazury - kraina żeglarzy

Nie bez powodu miejscowości, takie jak Giżycko nazywane są żeglarską stolicą Polski. Tam i w wielu miejscowościach nad jeziorami można znaleźć przystanie i mariny, skąd można wybrać się w żeglarską podróż własnym lub wypożyczonym jachtem. Można też skorzystać z licznych rejsów statkiem wycieczkowym i pokonać nawet szlak największych jezior mazurskich.

mazury turystyka atrakcje

Mazurskie szlaki turystyczne

Jednak możliwości turystyczne na Mazurach nie kończą się na żeglowaniu i odpoczynku nad jeziorem. Wiele zabytków można poznać przemierzając specjalnie ułożone szlaki turystyczne. Informacje o nich najlepiej znaleźć w punktach informacji turystycznej lub w internecie. Można na przykład przemierzyć szlak krzyżackich zamków gotyckich lub drugowojennych umocnień. Mazury to niewyczerpana skarbnica atrakcji!

Ostatnio na naszym blogu

Spotkania z mieszkańcami pojezierza mazurskiego

Życie na wsi na mazurach – rozmowa z mieszkańcami pojezierza

Nie na darmo mówi się, że Mazury to cud natury. Ogromna ilość jezior sprawia, że wielu turystów każdego roku w

Dalej

Planowanie połączenia jezior

Planowanie połączenia jezior

Planowanie połączenia jezior - projekt Planowanie połączenia jezior to plan, który zostanie zrealizo

Dalej

Konsultacje dotyczące projektu połączenia jezior

Konsultacje dotyczące projektu połączenia jezior – terminy i miejsca

Mazury i jeziora które się tam znajdują od zawsze były powodem do dumy naszego kraju. To właśnie one przyciąga

Dalej

Loading...